Profile10 Qer 2015

Kandidatët për këshilltarë në Roskovec

Lista shumëemërore e kandidatëve për këshillin bashkiak të bashkisë Roskovec

Autor: BIRN Roskovec
Printo

Këtu janë emrat e kandidatëve për këshillin bashkiak, të cilët garuan në zgjedhjet e vitit 2015. Nëse interesoheni për listën e këshilltarëve të zgjedhur, ju lutemi vizitoni faqen:

http://pushtetivendor.reporter.al/anetaret-e-keshillit-bashkiak-ne-roskovec/

Këtu do të gjeni emrat e kandidatëve për këshilltarë bashkiakë të dorëzuara nga partitë politike dhe të miratuara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deri më 30 maj 2015. Renditja e partive në dokument është kryer në këtë mënyrë: në fillim gjenden listat e Partisë Socialiste, Partisë Demokratike, Lëvizjes Socialiste për Integrim, Partisë Republikane, Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet dhe Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut. Pjesa tjetër e partive kanë renditje rastësore.

Lista shumemërore për këshilltarë të bashkisë Roskovec

Partia Socialiste

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 ILIRJAN KUJTIM MUSKAJ 09.08.1974 M
2 ELENI MELSI GOGA 12.07.1991 F
3 BUJAR RRAPUSH COBO 02.05.1969 M
4 SONILA FATMIR RRAPUSHI 18.04.1988 F
5 ELMAS HASAN CEPELE 20.09.1945 M
6 MARINELA ENVER ZOGA 18.01.1991 F
7 ANXHELA HEKURAN GLLAVA 27.05.1994 F
8 KUDRET LUFTAR KUKA 20.06.1982 M
9 VIKTOR LLAZI MATA 12.07.1963 M
10 MIMOZA SOTIR KOLA 09.03.1970 F
11 FLORAND FETA KUKA 03.05.1984 M
12 SHKENDI BRAHIM SHAHU 15.01.1959 F
13 ISA SHYQYRI HOXHA 15.08.1988 M
14 ALBONA MYZAFER KAPO 28.04.1994 F
15 SHAHIN BEDRI AZIZAJ 28.09.1973 M
16 EVA BEHAR LAMAJ 05.06.1995 F
17 HAXHI SHYQYRI RUKO 10.08.1956 M
18 KLARITA RAMADAN TAFA 12.01.1962 F
19 HABIBE NAMIK HAJDINI 18.03.1989 F
20 FLOGERT BUJAR GORICANI 01.10.1989 M
21 ELIS FEIM HATIA 25.05.1991 M
22 SIDORELA LUAN SABRIU 19.07.1994 F

Partia Demokratike

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 BUJAR KASEM CJAPI 05.07.1965 M
2 DJANA MESTAN XHAXHAJ 18.06.1983 F
3 RAJMOND BEHAR PLAKA 13.06.1973 M
4 RUDINA XHEMALË PATOZI 27.03.1972 F
5 ADRIANO BEXHET SHABANAJ 13.04.1974 M
6 SHQIPONJA ADHURIM RUKO 26.10.1988 F
7 ALBJON LLAZI KOLA 21.03.1985 M
8 ESMERALDA LEONDARD SOLLAKU 28.02.1989 F
9 EDMOND VEZIR ÇEPELE 21.09.1989 M
10 ANXHELA MYNYR RYSTEMAJ 05.07.1991 F
11 DRITAN SULO HYKA 10.04.1974 M
12 DHURATA MALIQ MALKA 17.04.1975 F
13 DRITAN TAIP DOGANI 18.11.1972 M
14 IKE VESEL PLAKA 21.02.1990 F
15 PELIVAN HAMET BUFI 14.08.1966 M
16 BENETA LAVDIMIR ÇEPELE 26.02.1992 F
17 FERDINAND FATMIR TOMORRI 21.01.1968 M
18 ELFRIDA APOSTOL GOGA 27.03.1989 F
19 ALEKSANDER DEFRIM SHEME 20.02.1985 M
20 LUMTURI XHEVDET BELULI 01.06.1989 F
21 MUHAMET TAJAR SHURDHA 26.08.1957 M

Levizja Socialiste per Integrim

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 ERVISA ARQILE KACELI 03.08.1988 F
2 IVAN HAMZA TORO 14.09.1975 M
3 JORGO FERUDIN BEGAJ 02.09.1961 M
4 DANIELA ZIJAUDIN JASHARI 15.09.1989 F
5 KOSTANDIN LEKSI DORE 15.04.1955 M
6 SHPRESA RAMADAN ALICANAJ 01.01.1967 F
7 AGIM QEMAL YZEIRI 03.08.1967 M
8 VITRINA PELIVAN METUSHI 29.12.1990 F
9 ASTRIT ELMAS RUKO 20.01.1955 M
10 ERISELDA PËLLUMB DOSTI 16.01.1989 F
11 FRANCI ELMAS CEPELE 07.06.1995 M
12 SILVANA LIPI ÇELA 24.12.1988 F
13 SHKELQIM MUSA ISUFAJ 26.12.1986 M
14 ALMA DHIMITRAQ TORO 11.05.1979 F
15 KOZMA LIGOR BLIDO 02.07.1961 M
16 MARJETA VEIS DOSTI 18.08.1982 F
17 AGRON AHMET HATIA 09.07.1973 M
18 NAZIFE MELEQ KODHELI 30.03.1990 F
19 VIRON XHEVAHIR BAXHIA 19.08.1988 M
20 BESA VELI HYKA 30.04.1986 F
21 KADRI KODHEL SHYTI 15.05.1957 M

Partia Republikane

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 PELLUMB XHEVDET AGAÇI 26.03.1977 M
2 SHAQE FEÇORR AGAÇI 10.07.1987 F
3 FREDI BAKI FELEQI 04.08.1975 M
4 SONILA NAMIK SPAHIU 03.04.1991 F
5 BESNIK HILMI HATIA 25.03.1966 M
6 DIANA RUSHAN TOSKA 01.06.1988 F
7 ARBEN REFAT RAMIZI 21.05.1970 M
8 DANIELA FLAMUR AGAÇI 17.10.1993 F
9 DRITAN RAMADAN METAJ 31.05.1977 M
10 RIDJANA AVNI HATIA 12.08.1995 F
11 FATJON FEÇORR SHABANAJ 05.02.1990 M
12 LAURETA ARSHIN AGAÇI 20.09.1977 F

Partia Drejtesi, Integrim dhe Unitet

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 ARDJAN ALUSH METOHU 10.01.1970 M
2 LUÇJANA NOVRUZ ÇIBUKU 26.07.1992 F
3 RUZHDI XHEMAL ISUFAJ 09.10.1961 M
4 MANJOLA BESNIK VRAPI 18.04.1990 F
5 AMDI SEIT BISHANI 26.12.1967 M
6 ALMA ABAS SHABANAJ 09.02.1995 F
7 ILIR MUHAMET ÇEPEL 15.08.1971 M
8 AURORA MYQEREM HAZIZI 09.11.1987 F
9 ALEKS REXHEP SHURDHA 03.03.1985 M
10 ADELINA KAMBER ÇEPELE 24.03.1980 F
11 SALI FAIK METOU 10.02.1970 M
12 KLEMENTINA SHAHIN BISHANI 13.04.1967 F

Partia Bashkimi per te Drejtat e Njeriut

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 TOMI NIKOLLA KOLA 27.09.1972 M
2 SHPRESA XHEMAL KAÇELI 05.03.1973 F
3 ARISTIR TUNI KOLA 05.08.1955 M
4 RINA GANI LUGA 14.01.1979 F
5 JONUS QANI FARIA 31.12.1967 M
6 ALBANA PETRIT MALKA 28.11.1994 F
7 XHEMAL RAMADAN RUKO 21.11.1943 M
8 AIDA ZEQIR KOLA 18.03.1976 F
9 JANI NIKOLL KOLA 05.10.1974 M
10 NAFTALI TRIFON KOLA 25.11.1955 F
11 KRISTAQ ANDON KONI 01.08.1984 M
12 MERITA JANI KOLA 10.08.1969 F
13 KASTRIOT NIKOLLA KOLA 06.11.1970 M
14 SILVANA ANDON KOLA 05.02.1981 F
15 ARMAND ARISTIR KOLA 02.05.1982 M
16 SOFIE XHEMAL RUKO 25.03.1980 F
17 MIRJAN ARISTIR KOLA 26.05.1987 M
18 ENKELEDA KASTRIOT HOXHA 01.02.1987 F
19 JETMIR XHEMAL RUKO 31.01.1979 M
20 XHEVAIRE SULO RUKO 25.05.1945 F
21 ARBEN LEKSI KAÇELI 06.10.1967 M

Partia Socialdemokrate e Shqiperise

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 PELLUMB SELIM ÇEPELE 07.06.1959 M
2 XHULIANA ENVER PLEPI 16.06.1992 F
3 PELLUMB SHAIP MALKA 20.01.1961 M
4 ZARIE KUJTIM RERZA 17.11.1979 F
5 FATMIR ZENI SHABANI 28.05.1955 M
6 MARSELA AGIM ÇEPELE 01.03.1987 F
7 ANI ALBERT KOLA 22.03.1995 M
8 AMANDA MEHMET MAMO 10.11.1995 F
9 BEHAR SALI SHYTRE 19.04.1955 M
10 VIOSANA ALBERT ÇEPELE 08.09.1989 F
11 FATMIR HYSEN SOPIKU 26.09.1970 M
12 FILLORETA SHAIP MALKA 20.01.1971 F
13 SANTILIANO PELLUMB ÇEPELE 11.04.1992 M
14 SIDORELA SHERIF SENKA 14.07.1994 F
15 FRANÇESKO FLAMUR LAPI 21.02.1996 M
16 MIRANDA FIQIRI KAPO 03.02.1975 F
17 GEZIM IZET RUKO 20.10.1969 M
18 NEXHMIJE GJYSHO MAMO 15.11.1971 F
19 BAFTJAR KAMBER ABEDINAJ 08.01.1954 M
20 RRAIME HYSEN ÇEPELE 18.12.1961 F
21 RAMADAN RIZA GOGA 20.02.1963 M

Levizja per Zhvillim Kombetar

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 LAVDOSH FAIK SELAMAJ 06.10.1975 M
2 ALTINA GJYSHO RESULAJ 30.09.1973 F
3 MIRJAN BASHKIM TOMORRI 07.06.1985 M
4 FLORESHA DULE PLAKA 10.02.1968 F
5 QEMAL RAMADAN SHURDHA 08.04.1969 M
6 NURIE GANI MUSTAFAJ 03.03.1956 F
7 SOKOL NOVRUZ ISUFAJ 24.05.1968 M
8 HATIXHE MYRTO HAJDINI 18.12.1984 F
9 KLINTON SEFRET ÇEPELE 22.02.1993 M
10 NATASHA RAMADAN PASHAJ 03.03.1967 F
11 JULJAN SOKRAT GOGA 29.03.1982 M
12 AFERDITA REFIT SHURDHA 25.01.1962 F

Partia Levizja e Legalitetit

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 FATMIR HYSEN RUKO 19.05.1954 M
2 MIMOZA QEMAL HOXHA 06.05.1968 F
3 FERIT FEÇOR MYRTO 02.01.1969 M
4 BRIKENA FLAMUR BOME 25.07.1986 F
5 BAKI HAMET KOCAQI 05.02.1966 M
6 BURBUQE DEMO XHAFA 31.08.1968 F
7 SAMI KUJTIM RUKO 30.04.1979 M
8 MIMOZA FETAH HAZIZI 01.06.1970 F
9 ARTAN HAXHI AGAÇI 08.04.1973 M
10 FLUTURA NAZIF SELAMAJ 11.03.1969 F
11 DENIS ISMAIL CJAPI 13.06.1984 M
12 DONIKA QEMAL GOGA 26.04.1966 F
13 ERMIR AGRON BANE 01.07.1991 M

Partia Balli Kombetar

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 EMELS BEKTASH XHAXHAJ 22.10.1983 M
2 MATILDA PËLLUMB AGAÇI 15.09.1991 F
3 ENDRIT ALBERT AGAÇI 07.12.1983 M
4 ARMELA NAMIK XHAXHAJ 13.05.1989 F
5 FATMIR QAZIM VRAPI 25.07.1968 M
6 ARBJONA GJONLEKE PASHAJ 18.12.1990 F
7 GËZIM NOVRUZ HAJDINI 29.09.1965 M
8 DALLANDYSHE ASLLAN PASHAJ 25.06.1965 F
9 ELVIN ZYLYFTAR XHAXHAJ 23.05.1977 M
10 BRUNILDA GEZIM HAJDINI 08.08.1991 F
11 KASTRIOT TAJAR HAJDINI 22.06.1965 M
12 ELJONA BEHAR XHAXHAJ 26.10.1983 F

Partia Socialiste e Vertete 91

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 FREDERIK UANI GOGA 15.07.1961 M
2 ERILDA LIGOR GOGA 16.10.1991 F
3 PANDELI TODI PIPA 28.12.1960 M
4 OLTA KOLI GOGA 06.10.1987 F
5 IOANIS FLAMUR PLAKA 12.07.1983 M
6 HEDIE AGUSH KOLA 22.12.1970 F
7 AGRON MITI PRIFTI 03.07.1968 M
8 HYRI YMER HAJDINI 27.04.1953 F
9 ALFRED SOTIR KOLA 10.01.1968 M
10 KLEMENTINA KOLI GOGA 21.03.1968 F
11 LUAN SABRI KUQARI 02.12.1970 M
12 KLARITA JANI GOGA 27.07.1966 F

Fryma e Re Demokratike

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 MITAT QAZIM HOXHA 17.03.1967 M
2 RUDINA KADRI PLAKA 24.08.1980 F
3 SHKELQIM FECORR BRAHO 08.04.1970 M
4 SILVANA PANDELI KONOMI 31.12.1990 F
5 SABEDIN TOFIK HATIA 01.03.1963 M
6 VALBONA BAJRAM RUKO 14.04.1971 F
7 SHKELQIM SHAIP METUSHI 22.02.1967 M
8 ALJOSHA KOZMA KACELI 07.10.1990 F
9 ARBEN ABEDIN BRAHO 01.06.1972 M
10 ROVENA NAZIF RUKO 26.12.1995 F
11 SAMI AQIF TOSKA 25.02.1968 M
12 XHENSILA KASTRIOT CELA 30.03.1993 F
13 VALTER GEZIM TABAKU 11.02.1983 M
14 VIOSANA IRFAN GUBERE 19.02.1992 F

Partia Demokracia Sociale

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 GENCI FATMIR HOXHA 12.06.1969 M
2 OLIMBI JANI CEPELE 04.01.1957 F
3 VILSON BARDHUL HOXHA 14.10.1986 M
4 ENTELA FATMIR HAZIZI 10.02.1980 F
5 ARI HAXHI LAMANJAKU 02.05.1982 M
6 VJOSAVA FLAMUR ABDULLAI 23.10.1991 F
7 FLORIANT HYSENJ SERDARI 31.01.1983 M
8 SHKENDI HYSEN CEPELE 27.01.1964 F
9 ERION SKENDER VELMISHI 18.09.1987 M
10 RAJMONDA FATMIN CJAPI 10.09.1967 F
11 FATJON MAKSIM KOLA 31.01.1995 M
12 NIKOLINA KLANTHI BANE 14.09.1960 F