Profile10 Qer 2015

Kandidatët për këshilltarë në Urën Vajgurore

Lista shumëemërore e kandidatëve për këshillin bashkiak të bashkisë Urën Vajgurore

Autor: BIRN Ura Vajgurore
Printo

Këtu janë emrat e kandidatëve për këshillin bashkiak, të cilët garuan në zgjedhjet e vitit 2015. Nëse interesoheni për listën e këshilltarëve të zgjedhur, ju lutemi vizitoni faqen: 

http://pushtetivendor.reporter.al/anetaret-e-keshillit-bashkiak-ne-uren-vajgurore/

 

Këtu do të gjeni emrat e kandidatëve për këshilltarë bashkiakë të dorëzuara nga partitë politike dhe të miratuara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deri më 30 maj 2015. Renditja e partive në dokument është kryer në këtë mënyrë: në fillim gjenden listat e Partisë Socialiste, Partisë Demokratike, Lëvizjes Socialiste për Integrim, Partisë Republikane, Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet dhe Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut. Pjesa tjetër e partive kanë renditje rastësore.

Lista shumemërore për këshilltarë të bashkisë Urën Vajgurore

Partia Socialiste

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 LORENC ENVER PLAKU 08.04.1979 M
2 LUENA ENVER COPI 22.05.1986 F
3 FATLLI QERIM ADILAJ 26.03.1970 M
4 ANILA DHIMO SHAHINI 11.07.1978 F
5 HYSEN MUHARREM HOXHA 20.03.1960 M
6 HAXHIRE QANI HOXHA 15.07.1959 F
7 AVDULLA RAUF SALILLARI 14.01.1964 M
8 FLOGERTA VULLNET DERVISHI 18.09.1987 F
9 ILIRIAN THOMA KUMARAKU 08.07.1986 M
10 FLORINA MUSTAFA VRAPI 01.05.1970 F
11 DHIMITER DHORI PITIKOJA 17.08.1988 M
12 BESJANA SOTIRAQ PRENDI 01.10.1988 F
13 HIDAJET AHMET DANUSHI 16.06.1988 M
14 NERTILA MYRTO MATA 14.03.1986 F
15 ILIRIAN MITI KOMINI 09.11.1982 M
16 ALMA TAIP ABDURAMANI 17.03.1988 F
17 EDUIN LUAN HYKA 13.02.1990 M
18 ENKELEDA SAKO SAKAJ 19.04.1988 F
19 SALJON MYFTAR HOXHA 14.06.1983 M
20 ENKELEJDA ASIM GOLEMI 16.03.1985 F
21 XHELAL RIZA XHELO 10.05.1958 M

Partia Demokratike

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 ARBEN AQIF DYLI 03.06.1969 M
2 VALBONA ANDREA RUMNIÇI 20.09.1970 F
3 ASTRIT MYNYR MEHMETI 28.11.1968 M
4 KOZETA TODI PROTODUARI 22.03.1972 F
5 RIZA RAKIP HOXHA 24.06.1962 M
6 GRETA LAVER MEÇI 22.09.1978 F
7 VASILLAQ VANGJEL BIBO 02.12.1965 M
8 RIGERTA QAZIM OSHAFI 16.02.1993 F
9 SHPETIM BARJAM GOGA 15.10.1965 M
10 RENATA SHYAIP DYLI 14.10.1980 F
11 GEZIM LUTO HOXHA 23.05.1972 M
12 IRMA JORGJI GJINOSHI 06.07.1982 F
13 RIDVAN QANI ÇALA 09.05.1969 M
14 ESMERALDA LUAN TOPANJI 05.01.1991 F
15 ILIRJAN AQIF AZIZOLLI 20.12.1955 M
16 VALENTINA BARJAM BASHAJ 29.04.1972 F
17 OLTION EDMOND KERRI 04.03.1993 M
18 RISELDA KLITI GOGA 17.08.1988 F
19 ARTUR QAMIL DERVISHI 25.05.1974 M
20 ENKELEDA FATMIR KOLAS 13.05.1981 F
21 EMILJANO GRAMOS METOHU 31.01.1990 M

Levizja Socialiste per Integrim

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 KUJTIM XHEVAIR PELIVANI 11.01.1970 M
2 MIRELA NEKI TAFA 23.11.1985 F
3 LUAN SAKO HAJDARAJ 19.12.1967 M
4 ERMONELA ROBERT MATA 29.06.1987 F
5 SHKELQIM ROLAND VRAPI 22.06.1993 M
6 JOLANDA XHEVAIR TOSKA 19.04.1992 F
7 AGRON ZENEL METOHU 03.12.1967 M
8 OLTA HASAN NURELLARI 06.06.1988 F
9 KRENAR ISLAM GOZHINA 11.02.1988 M
10 IRMA JORGAQ KONDAKÇI 26.03.1986 F
11 EMILJANO TRIFON ASHANO 30.06.1983 M
12 GRETA LEFTER BEGAJ 15.12.1990 F
13 BLEDAR FEÇOR MALAJ 07.05.1985 M
14 ERVISA AZEM XHELO 16.04.1987 F
15 FATBARDH XHEMAL DANUSHI 25.05.1971 M
16 NIGJARE ISUF PAJO 14.02.1960 F
17 YLLI MYSLIM VEÇANI 18.01.1955 M
18 ELENA BASTRIT XHALILI 28.07.1989 F
19 SADIK JONUZ CJAPI 21.02.1962 M
20 ANILA BEDRI SOFKA 14.09.1972 F
21 KUJTIM HALIT OSHAFI 13.08.1960 M

Partia Republikane

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 BUJAR KARAFIL DHEMBO 19.07.1965 M
2 JOLANDA DURRKE GJORDENI 27.09.1988 F
3 KLIDI FLAMUR RUSTEMI 18.06.1991 M
4 ENEIDA VLADIMIR KOVAÇI 24.03.1984 F
5 SHPETIM FLAMUR JAÇAJ 09.12.1980 M
6 MARIJE PROFI GJORDENI 28.07.1954 F
7 GAZMEND SALI XHINDI 20.12.1983 M
8 FATIME SALI DHESKALI 28.11.1984 F
9 MARJON BESNIK HAJDARAJ 23.06.1990 M
10 EKLOIDA HAMDI ZEQO 16.10.1988 F
11 BESNIK SHPETIM MUHAMETANJI 12.03.1992 M

Partia Drejtesi Integrim dhe Unitet

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 AGRON VELI SPAHIU 04.11.1962 M
2 VIOLA AGRON SPAHIU 16.05.1993 F
3 PËLLUMB KADRI BEGAJ 25.12.1951 M
4 AFËRDITA ZENI SPAHIU 28.02.1963 F
5 RIDVAN ZENI GURAJ 24.05.1970 M
6 KLEMENTINA AGRON SPAHIU 07.06.1989 F
7 ARIF VELI SPAHIU 05.07.1966 M
8 MIRELA RUSHIT GURAJ 26.04.1976 F
9 VELI ARIF SPAHIU 13.07.1995 M
10 ALMA QEMAL SPAHIU 16.09.1976 F
11 DENIS ZENI GURAJ 01.05.1972 M
12 GAZMIRA BEQIR GURAJ 19.12.1972 F

Partia Socialdemokrate e Shqiperise

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 RAMADAN MUHAMET BAHO 29.03.1958 M
2 VALENTINA HASAN SHELLA 04.01.1989 F
3 DERVISH XHEMAL DOKJANI 02.08.1956 M
4 EVA DEMIR XHAFA 22.04.1982 F
5 FITIM BEHAR KUÇI 08.12.1976 M
6 BRUNILDA ZEQO ÇELA 01.11.1978 F
7 NDRIÇIM RAMADAN SHULI 23.10.1975 M
8 FATMIRA AZIS RUÇI 03.04.1960 F
9 ROBERT ANDREA DINAKU 08.12.1960 M
10 MILVA AXHI MBRAKULLI 19.02.1976 F
11 DORIAN FATMIR KANO 20.09.1993 M
12 ILIRJANA SHEFIT KASO 10.05.1977 F
13 SHERIF BARJAM TOPANJI 18.06.1979 M
14 IRENA HYQMET ISMAILAJ 30.07.1977 F
15 GENTJAN QAZIM ZEQO 13.04.1980 M
16 IRENA DERVISH XHINDI 24.05.1971 F
17 LEVEND SHYQYRI TOJKA 29.09.1976 M
18 MARJELA ALI DOKJANI 25.12.1988 F
19 SALI ISMAIL XHINDI 14.08.1959 M
20 SHQIPONJA HAIR HAZIZI 31.01.1971 F
21 GRAMOS ZEHNI HEKALI 22.12.1977 M

Levizja per Zhvillim Kombetar

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 DILAVER VEIS TAFA 10.03.1963 M
2 IRENA OSMEN TAFA 24.01.1970 F
3 ARBEN AHMET SULKA 21.05.1962 M
4 ELVIRA PASHO HAXHIU 06.06.1970 F
5 SOLJAN RAMADAN KUMARAKU 21.07.1985 M
6 ENGJELLUSHE MEHMET TAFA 29.06.1965 F
7 KAMBER BILAL TOSKA 02.01.1962 M
8 DAFINA MUSTAFA CJAPI 20.03.1953 F
9 ARBEN TOFIK TAFA 26.09.1968 M
10 AFERDITA SELIM TAFA 09.04.1975 F
11 LEDIO SAMI DASHI 09.08.1990 M
12 ESMA SELMAN TOSKA 24.02.1944 F
13 ASQERI MUSA HAXHIU 13.01.1968 M

Partia Levizja e Legalitetit

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 KUJTIM MUHARREM MERKAJ 03.03.1969 M
2 THELLEZA RUSTEM HOXHA 09.08.1967 F
3 SERJAN BESHIR KASHARI 06.04.1965 M
4 ADELINA MESUT ISMAILAJ 10.10.1975 F
5 GENCI YZEDIN ISMAILAJ 26.08.1970 M
6 ANILA MYRTEZA KASHARI 29.08.1976 F
7 FADILE BAHIR KASHARI 15.04.1973 F
8 MIMOZA RRAPUSH KASHARI 30.06.1966 F
9 SAZAN SAMI FESKO 22.12.1976 M
10 LILJANA XHEKO FESKO 18.10.1988 F
11 DRITA HAJDAR GOGA 03.09.1972 F

Partia Balli Kombetar

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 ABIL BEQAR TAHIRAJ 07.10.1964 M
2 ARDIANA KRISTAQ ZHUKA 14.07.1974 F
3 DIONIS LAVER ZHUKA 03.12.1971 M
4 BRUNILDA THIMI RUMNIÇI 29.08.1970 F
5 SAIMIR IDRIS SALLAJ 08.03.1985 M
6 SHEQERE SHERIF TAHIRAJ 16.02.1968 F
7 ALBION ARTUR HOXHA 11.12.1996 M
8 FLUTURA BRAHIM MYZEQARI 27.05.1963 F
9 BARDHYL NAZIF ARAPI 28.05.1962 M
10 MAJLINDA NURIJE HOXHA 21.06.1969 F
11 BEHAR HYSEN JAÇAJ 25.03.1960 M
12 LULJETA HASAN MERKAJ 02.03.1976 F

Partia Bashkimi Liberal Demokrat

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 NADIR ABAS SHEHU 18.09.1965 M
2 MARSELA MYNYR GOGA 18.12.1983 F
3 FATOS SHAQIR ZEKA 25.05.1973 M
4 BUKUROSHE SABRI SULOVARI 27.04.1982 F
5 NOVRUS QANI DELIBASHI 22.03.1955 M
6 NEVJANA FLAMUR TOSKA 21.09.1990 F
7 ALTIN HEKURAN HAJDARI 27.01.1974 M
8 KSEDILJANA BAJRAM SEFA 19.10.1990 F
9 ALBAN DERVISH KOCAQI 23.09.1989 M
10 MARJANA THOMA TOSKA 06.06.1963 F
11 PANDELI SOTIR BIXHEKU 06.02.1968 M
12 MIRKETA SKENDER SHEHU 23.03.1977 F

Fryma e Re Demokratike

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 MYFIT AVDYL SENKO 16.06.1966 M
2 FATMIRE RRAPI SELENICA 03.07.1960 F
3 IBRAHIM QANI TELO 01.03.1988 M
4 NEXHMIJE RAMADAN DERVISHAJ 28.10.1960 F
5 EDUART DILAVER HOXHA 22.12.1985 M
6 MANUSHAQE ZYLYF DERVISHI 18.06.1978 F
7 ASTRIT SULO PELIVANI 23.09.1972 M
8 LEFTERI BARJAM GOLEMI 28.02.1973 F
9 RENI VASIL STRORI 13.07.1990 M
10 VALBONA SABRI SENKO 13.08.1971 F
11 MARIGLEN XHELAL AKULLI 08.03.1987 M
12 FLUTURA HALIL ZYBERI 10.06.1975 F
13 MARINEL ISMET GURAJ 13.01.1993 M
14 RRUZHDIE NESHAT VRAPI 23.08.1966 F

Aleanca per Drejtesi Europiane

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 NDINI KICI CIKO 10.05.1948 M
2 EDLIRA KOSTANDIN SELENICA 23.03.1981 F
3 DHIMITER TASI PILO 04.11.1951 M
4 KLEMENTINA KOZMA KUMARAKU 20.10.1991 F
5 FILIP ZOI NUSHI 15.03.1962 M
6 ATHINA KICI KERI 02.02.1956 F
7 LORENC THANAS BIZDANI 15.10.1987 M
8 VALBONA TODI CIKO 04.07.1981 F
9 ARTUR TODI STRORI 04.06.1970 M
10 DONIKA MITRO CIKO 27.02.1956 F
11 PANDELI KOÇI ASHANO 25.07.1955 M
12 FATBARDHA KADRI STRORA 05.07.1966 F
13 XHULJAN JORGAQ KUQO 08.09.1994 M
14 KRISTINA KIÇO PELLA 15.06.1997 F
15 ALTIN NAUN SHELLA 25.09.1975 M

Partia G99

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 VLADIMIR SYDI HOXHA 11.09.1960 M
2 MIRANDA KOLI KONDAKÇIU 30.12.1976 F
3 ROMEO FADIL KORA 02.08.1991 M
4 ETLEVA SULO BANI 06.11.1985 F
5 AGIM HEKURAN HAJDARI 01.04.1961 M
6 REMZIE ISA KULLAU 17.02.1961 F
7 ERVIS PELLUMB HAJDARAJ 09.08.1993 M
8 EGLANTINA WTHOMA BEJTJA 20.04.1982 F
9 ROMINO MURAT BANAJ 01.02.1994 M
10 ENTELA VERI GJONI 04.10.1981 F
11 ROBERT KOLI KONDAKÇIU 18.11.1973 M
13 KLAJDI SHKELQIM NULE 29.01.1994 M

Partia Shqiptare Atdheu

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 TAULAND TAFIL LILA 18.06.1988 M
2 MARSIDA ASQERI CERRIKU 03.08.1991 F
3 MIGEN GUXIM TAFA 05.03.1991 M
4 EGERTINA THOMA LILA 09.05.1992 F
5 LEDIO MELEQ LILA 10.11.1998 M
6 ANISA KOÇI GURAJ 10.01.1990 F
7 ERVIN FEÇORR TOSKA 21.01.1988 M
8 EGLANTINA THOMA BEJTJA 20.04.1982 F
9 EDMIR VIKTOR BEGAJ 23.05.1991 M
10 ERLONA KRISTAQ NIKA 20.06.1983 F
11 ILIRJAN FAIK BEJTJA 26.10.1975 M
12 ERALDA SHKELZEN DERVISHI 18.11.1995 F
13 XHUSTJAN RAZI MELANI 09.05.1991 M
14 FATIME ENVER POLO 30.10.1995 F

Partia Unitet Kombetar

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 PETRO XHEMIL TUMANI 08.06.1965 M
2 SIDORELA BARJAM DERVISHANJI 21.04.1993 F
3 LEFTER BESIM BELLO 25.06.1969 M
4 URMA SAFET TUMANI 28.03.1963 F
5 EDRI LLAZAR NASKA 16.05.1988 M
6 ELMIRA FAIK SAKAJ 23.07.1985 F
7 RAMIS FETAH MALAJ 14.02.1985 M
8 MYZHFERE SADUSH ÇORDENI 05.03.1977 F
9 DANIEL ASLLAN HARSHIN 04.12.1992 M
10 NERTILA DYLBER MIMANAJ 23.02.1985 F
11 ADRIANO SELMAN HAJDARI 24.07.1990 M
12 FLORA METE KAPAJ 20.02.1981 F