Profile10 Qer 2015

Kandidatët për këshilltarë në Përmet

Lista shumëemërore e kandidatëve për këshillin bashkiak të bashkisë Përmet

Autor: BIRN Permet
Printo

Këtu janë emrat e kandidatëve për këshillin bashkiak, të cilët garuan në zgjedhjet e vitit 2015. Nëse interesoheni për listën e këshilltarëve të zgjedhur, ju lutemi vizitoni faqen:

http://pushtetivendor.reporter.al/anetaret-e-keshillit-bashkiak-ne-permet/

Këtu do të gjeni emrat e kandidatëve për këshilltarë bashkiakë të dorëzuara nga partitë politike dhe të miratuara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deri më 30 maj 2015. Renditja e partive në dokument është kryer në këtë mënyrë: në fillim gjenden listat e Partisë Socialiste, Partisë Demokratike, Lëvizjes Socialiste për Integrim, Partisë Republikane, Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet dhe Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut. Pjesa tjetër e partive kanë renditje rastësore.

Lista shumemërore për këshilltarë të bashkisë Përmet

Partia Socialiste

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 MIRANDA FERIK HABILI 05.01.1967 F
2 GENTIANA RAKIP JAHJA 28.05.1982 F
3 FLORA ISA HOXHA 24.01.1953 F
4 FLORAND ÇAUSH HASANI 14.12.1982 M
5 BARDHYL VELI HASIMI 27.07.1972 M
6 ARJANA NDREKO TODHE 13.05.1962 F
7 FLORENTINA HAKI BOÇI 01.03.1953 F
8 SHAQIR ABAS DAUTI 22.10.1956 M
9 ODISELA KUJTIM MYRTO 22.10.1987 F
10 DHIMITRI KRISTO ZISO 04.12.1965 M
11 ANILA MANDI WMIHALI 15.01.1970 F
12 GENTIAN SPIRO KUKURECI 18.11.1975 M
13 EVELINA PETRAQ KOÇOLLARI 05.09.1957 F

Partia Demokratike

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 VASILLAQ DHIMITRAQ NIKOLLA 21.10.1959 M
2 NOELA PËRPARIM SHABANI 16.07.1986 F
3 ILIR QAZIM SALIA 27.06.1971 M
4 ORJOLA ILIA SULEJMANI 09.06.1979 F
5 EDMOND LEFTER KOMINO 21.05.1961 M
6 ELMIRA JANAQ QIROLLARI 05.05.1978 F
7 EDUART KRISTOFOR VASO 29.09.1967 M
8 MIMOZA PANDELI KONOMI 17.08.1970 F
9 DHIMITËR PALI JARAZI 20.02.1956 M
10 FLORA RIZA DORI 01.05.1959 F
11 ARLIND BARDHYL DYRMISHI 04.08.1990 M
12 DANIELA VANGJEL TOPOVITI 24.05.1982 F
13 BEKTASH ESTREF SINOMATI 12.02.1960 M
14 NIKOLETA PETRAQ XHILLARI 03.06.1966 F
15 ELTON SHKËLQIM HYSENSHAHAJ 11.04.1985 M

Levizja Socialiste per Integrim

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 ELTON XHAFER ISMAILI 24.03.1983 M
2 IRIDA ZIHNI MANÇELLARI 13.12.1991 F
3 JORGJI LLAZO ÇURO 15.05.1953 M
4 ELINDA AGIM ISMAILI 18.05.1965 F
5 ILIA ZIKO PURIQI 16.11.1958 M
6 MARINELA DHIMITER NASI 06.08.1991 F
7 GENTJAN FAIK HYSENJI 26.06.1981 M
8 DALLANDYSHE ALIKO MESHAU 28.05.1960 F
9 GENTIAN MIKAIL LILE 23.10.1985 M
10 ORNELA QENAM LAHE 26.05.1990 F
11 JANI NGJELO SAQELLARI 28.06.1948 M
12 AURORA NOVRUS TODHE 09.08.1983 F
13 XHEMIL MUSTAFA MAKSUTI 25.01.1958 M
14 KLARITA JANAQ DHIMARKO 09.01.1965 F
15 STEFAN PETRO TETOLLARI 28.04.1991 M
16 ELJONA VASIL KOTORRI 09.03.1978 F
17 KRISTAQ DHORI KURO 25.12.1990 M
18 LINDITA THANAS BUSHI 19.04.1969 F
19 MITAT BELUL KAPLLANI 03.04.1955 M
20 ENISA JORGO ARSHIMI 16.06.1992 F
21 DANIEL DAJLAN TEME 07.09.1993 M

Partia Republikane

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 LEDJAN AGRON IBRAHIMI 06.08.1988 M
2 DHOKSI KRISTUL MANGO 25.09.1994 F
3 FATMIR SELIM IBRAHIMI 08.10.1976 M
4 NDRITA ABEDIN IBRAHIMI 10.12.1959 F
5 APOSTOL MITI NASI 17.05.1951 M
6 ANA ADEM FERATI 09.03.1983 F
7 JANAQ PANDELI STEFANI 13.11.1950 M
8 MIMOZA SELIM VASO 21.01.1973 F
9 LEFTER TAQO TESHO 08.07.1955 M
10 SUZANA SELIM JAÇE 14.01.1968 F
11 FOTI NONDA VASILI 14.05.1958 M
12 TATJANA VANGJEL ÇAPULLARI 16.09.1954 F

Partia Drejtesi, Integrim dhe Unitet

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 LIGOR PANO THANASI 10.05.1955 M
2 LENI ZYBER JORGJI 22.03.1960 F
3 XHAFER MEÇAN DEÇKA 08.01.1956 M
4 MARKELJANA VIRON CANE 08.08.1972 F
5 FLORANT NAPOLON TICE 23.07.1988 M
6 MIRELA HYSNI CANO 15.02.1973 F
7 ERJOL PERPARIM SHKURTA 03.02.1990 M
8 MARSELA GRAMOS MAKSUTI 25.06.1993 F
9 AMARILDO ANDROKLI MARA 07.05.1986 M
10 ÇILJETA VANGJEL JORGJI 16.05.1974 F
11 ELIDJON ASTRIT PASHO 03.07.1990 M
12 TEFTA XHAFER DAKO 01.02.1963 F

Partia Bashkimi per te Drejtat e Njeriut

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 ARISTIDH STEFAN PROKO 01.10.1956 M
2 LILJANA PANDELI PROKO 22.02.1969 F
3 KRISTOFOR LAME PROKO 30.07.1967 M
4 FROSINA KICO STEFANI 17.02.1945 F
5 ROBERT PASKAL MAMILLO 30.07.1970 M
6 SOTIRE LIGOR VASILI 06.08.1995 F
7 LLAMBI LIPE NASI 05.02.1965 M
8 SUZANA GEZIM KRISTOLLARI 17.07.1976 F
9 STEFANAQ FOTI VASILI 13.12.1988 M
10 ERA ARISTIDH PROKO 27.05.1995 F
11 GJERGJI VANCI DHIMITRI 27.09.1961 M
12 ANILA DHIMO BEJKO 13.06.1978 F
13 EDISON KOSTANDIN KRISTO 03.04.1991 M
14 LILJANA SOTIR TOTONI 18.05.1959 F
15 AUREL JANUL NASTO 05.04.1993 M
16 KLODIANA AVNI PANE 04.02.1985 F
17 IRAKLI KOSTANDIN KRISTO 21.11.1985 M
18 ENTELA KRISTUL ISUFI 08.01.1970 F
19 LEONARD VASIL MARA 10.05.1947 M
20 ALEKSANDRA JORGO THOMOLLARI 19.03.1962 F
21 ARTUR PASKAL MAMILLO 10.03.1977 M

Partia Socialdemokrate e Shqiperise

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 KLEO PETRO SEVO 11.03.1963 M
2 ALEKSANDRA THEMISTOKLI SHOKALLARI 03.06.1961 F
3 ERVIS KIÇO SHUKALLARI 23.02.1987 M
4 STAVRULLA SPIRO METAJ 10.07.1952 F
5 FOTI SPIRO PAPA 14.04.1938 M
6 IRENA KOLO DHAMO 10.09.1977 F
7 ZYRDI MEHMET METAJ 07.01.1947 M
8 STELIANA BESNIK TUSHE 03.04.1988 F
9 NIKOLLA VANGJEL NIKOLLA 17.09.1951 M
10 ATHINA DHIMITER NIKOLLA 20.03.1926 F
11 ANESTI FOTI PAPA 07.01.1967 M
12 ANA VANGJEL NIKOLLA 01.03.1951 F
13 EMIRION KRISTOFOR DHAMO 15.06.1986 M
14 ZOICA KOLO PAPA 18.02.1941 F
15 LLAMBI MINELLA TOLE 09.02.1975 M
16 AFROVITI LILO RISTANI 07.01.1929 F
17 VIKTOR LIPE PEÇI 30.03.1956 M
18 ALKETA KRISTO PAPA 11.03.1984 F
19 SOTIR VASIL JANI 25.01.1961 M
20 LEFTERI ALEKS SHUKALLARI 15.05.1935 F
21 ARJAN NOVRUS JALLUPI 24.08.1964 M

Partia e te Drejtave te Mohuara e Re

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 VANGJEL RAKO PRIFTI 03.03.1951 M
2 SHQIPONJA TURABI MULLA 08.03.1971 F
3 GJERGJI KRISTAQ MULLA 09.07.1961 M
4 ZHULJETA TURABI TELHAJ 09.08.1967 F
5 ERVIN PASHO XHELI 04.08.1990 M
6 MARJETA RIZA ZHAMO 18.03.1971 F
7 AUREL PASHO XHELI 27.06.1993 M
8 ATHINA THANAS ZHAMO 08.03.1934 F
9 GENTI VIKTOR PRIFTI 19.10.1987 M
10 IRENE TAHIR ZYBERI 09.07.1968 F
11 OLTION VIKTOR PRIFTI 02.10.1992 M
12 KLODIANA HYSEN THIMJO 01.04.1979 F
13 SOFOKLI DHANIL NIKOLLA 11.11.1929 M
14 NOELA AGIM WMILO 14.04.1989 F

Partia Levizja e Legalitetit

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 STAFAQ NIKO NASI 27.02.1966 M
2 LILJANA REIZ BEBDO 18.05.1971 F
3 SPARTAK SPIRO METKO 03.06.1980 M
4 ELMIRA MYFTAR METKO 16.03.1985 F
5 ANASTAS FOTI MIHALI 04.03.1955 M
6 LULJETA SEFEDIN NASI 25.03.1975 F
7 ALBET IBRAHIM JAÇE 02.10.1965 M
8 VASILIKA MIHAL TYTO 18.05.1966 F
9 SOTIRAQ ANDROKLI TOTI 27.09.1956 M
10 VIOLETA NIKO KRISTO 27.09.1956 F
11 AGRON PALI KOLAQI 15.02.1961 M

Levizja per Zhvillim Kombetar

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 STAFAQ NIKO NASI 27.02.1966 M
2 LILJANA REIZ BEBDO 18.05.1971 F
3 SPARTAK SPIRO METKO 03.06.1980 M
4 ELMIRA MYFTAR METKO 16.03.1985 F
5 ANASTAS FOTI MIHALI 04.03.1955 M
6 LULJETA SEFEDIN NASI 25.03.1975 F
7 ALBET IBRAHIM JAÇE 02.10.1965 M
8 VASILIKA MIHAL TYTO 18.05.1966 F
9 SOTIRAQ ANDROKLI TOTI 27.09.1956 M
10 VIOLETA NIKO KRISTO 27.09.1956 F
11 AGRON PALI KOLAQI 15.02.1961 M

Partia Balli Kombetar Demokrat

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 ARTAN KIÇO MESHINI 25.11.1974 M
2 EMILENA RESMI KAMBERAJ 03.07.1984 F
3 FREDI GEZIM KAMBERAJ 12.09.1977 M
4 BRONILDA VANGJEL KRISTO 27.08.1984 F
5 KLITON ODHISE DINE 24.07.1989 M
6 MIRANDA TAIP TODHE 21.06.1971 F
7 ARJON TAULAL HILA 26.04.1983 M
8 PRANVERE HAJDAR DHIMITRI 04.06.1986 F
9 ROBERT VANGJEL DINE 21.11.1956 M
10 ARDIANA NIKO MESHINI 18.02.1970 F
11 KRENAR QEMAL JAUPI 21.07.1980 M
12 VIOLETA HAKI DINE 15.01.1962 F
13 ENERIK CANE LIME 06.07.1988 M
14 ENTELA SAJAMIT DURO 04.03.1982 F

Partia Balli Kombetar

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 AGRON QEMAL TURABI 01.04.1970 M
2 JOLANDA ALI KELE 29.03.1969 F
3 EMIL THIMJO NASKA 22.01.1979 M
4 BEHARE REXHEP STEFANI 29.04.1968 F
5 ANDROKLI LEFTER LASKA 02.05.1965 M
6 TRENDELINE MEHMET METUSHI 02.10.1963 F
7 MANUSHAQE RASIM CACI 03.02.1990 F
8 MURAT ASLLAN MURATI 22.01.1953 M
9 BLERINA SAFET ARSHIMI 14.06.1978 F
10 GJERGJI PANDELI JORGJI 11.04.1959 M
11 ERGESTA EDMOND TELHAJ 07.04.1992 F

Partia Bashkimi Liberal Demokrat

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 GANIMETE HALIM VAKA 07.03.1956 F
2 ARNOLD DELIL TELHAJ 28.08.1985 M
3 DONIKA MEHMET CAUSHI 10.04.1971 F
4 ADRIATIK ELMAZ MUÇENJI 11.03.1973 M
5 KLODIANA LEFTER SPAHIU 25.04.1976 F
6 AGRON GURI DESHIKU 03.11.1960 M
7 ESMERALDA PETRIT MUÇO 01.08.1979 F
8 RISALD PETRIT YMERI 17.06.1995 M
9 KLEMENTINA ILIA YZEIRAJ 07.04.1974 F
10 ANDREA NASHO TOPOVITI 12.02.1959 M
11 VALBONA KUJTIM ALIKO 19.04.1974 F

Partia Bashkimi Demokrat

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 TRENDELINA REIZ HYSENI 16.02.1967 F
2 NOVRUZ XHEVAIR HYSENI 26.01.1958 M
3 ETLEVA VASIL JANO 08.09.1982 F
4 ROBERT AVNI MALE 03.03.1956 M
5 ANILA DHIMITER JANO 20.12.1976 F
6 SPARTAK LLUKAN KRECI 11.11.1967 M
7 RADITA DILAVER QIRICI 26.08.1978 F
8 ASTRIT DAUT BAJOLLARI 25.10.1974 M
9 DHIMITRULLA ILIA ZEJNELI 18.02.1945 F
10 FETA JAUP JAUPAJ 11.09.1966 M
11 MIRJETA ETHEM ELMAZI 15.08.1960 F
12 ARBEN LLUKAN KOSTA 06.08.1965 M
13 LEONORA BARJAM TARE 15.09.1978 F
14 DASHNOR SEFER KASO 15.05.1965 M

Partia Socialiste e Vertete 91

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 MEÇAN TAJAR LAZAJ 06.02.1963 M
2 BRIKENA TOMOR DELILAJ 18.07.1989 F
3 BLEDAR SEFER DELILAJ 04.09.1974 M
4 TEA ARBEN JAÇE 19.04.1997 F
5 HENRI GEZIM ÇOBANI 15.05.1976 M
6 IRENA YLLI DELILAJ 07.04.1979 F
7 ARTUR SERVET ALIAJ 28.02.1984 M
8 DILE NAZIF HAMATAJ 16.04.1985 F
9 VASIL SHABAN SHKURTA 23.04.1963 M
10 LULEZIME FEIM DELILAJ 16.06.1964 F
11 ARJAN FASLLI CANKA 02.03.1968 M

Partia e Personave me Aftesi te Kufizuar

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 NIKO AGATHOKLI GJATA 12.08.1956 M
2 PANAJOTE MANOL NANUSHI 25.01.1956 F
3 REFAN QEMAL PONOÇI 12.12.1951 M
4 MARJETA LUAN PONOÇI 30.09.1961 F
5 LIGOR NIKO SHYTI 29.12.1957 M
6 PARIZE JAÇE TELHA 25.01.1944 F
7 ÇARÇAN HAKI ÇARÇANI 13.03.1934 M
8 ANTONETA QANI SADIKU 14.01.1960 F
9 TOMOR NEFES JELILAJ 22.09.1959 M
10 MANUSHAQE BATIN DAUTI 21.08.1953 F
11 YLLI ZYLO JELILAJ 01.03.1961 M
12 ROZA JANI GOGO 29.05.1947 F
13 VALBONA HYSEN CANKA 15.05.1971 F

Fryma e Re Demokratike

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 VANGJEL FOTI KONDILI 04.09.1956 M
2 KLARITA AGIM GRAÇI 25.11.1968 F
3 KRETI LEONIDHA TOPO VITI 19.04.1992 M
4 ELJONA SINAN ÇOMOLLARI 27.07.1990 F
5 ALFRED SPIRO NAKUÇI 23.11.1991 M
6 DALLANDYSHE RUSHIT KONDILI 20.03.1958 F
7 BESNIK NEXHIP BAJOLLARI 14.09.1984 M
8 KRISTINA ARBEN KOLETE 05.07.1996 F
9 SANDRI SPIRO SPIRO 23.12.1984 M
10 MIGENA NEXHIP QËNDRI 27.07.1978 F
11 ERJON TOMORR DELILAJ 10.09.1992 M
12 KOZETA ALEKSANDËR DEDNIKAJ 15.02.1996 F
13 KRISTIANA ARDJAN MEHMETI 13.04.1996 F

Aleanca per Demokraci dhe Solidaritet

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 NIKO THODHORAQ POÇI 01.02.1963 M
2 SILVANA ZENEL STEFANI 19.11.1979 F
3 ARBEN SPIRO VEZULI 03.02.1964 M
4 VIOLETA DHIOGJEN NASI 06.02.1968 F
5 LEONIDHA NASHO POPO 13.09.1962 M
6 VIOLETA NIKO KRISTO 27.09.1959 F
7 SPIRO SIMO ZOTO 13.11.1996 M
8 ARJANA VISARJON SIMAKU 24.04.1976 F
9 JORGO ZIKO POÇI 01.01.1964 M
10 ALMA PANDELI PAPA 18.08.1975 F
11 AUREL AGRON NURKA 10.07.1990 M
12 ZIAREJA MUFIT MAKOLLARI 29.04.1972 F

Partia Demokracia Sociale

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 ILIRJAN SOTIR IBRAHIMI 09.02.1960 M
2 REVEKA TOSIF PROKO 07.01.1958 F
3 EMILJANO THANAS QYRA 23.01.1996 M
4 TEUTA PETRIT IBRAHIMI 02.05.1958 F
5 AGATHOKLI STANRO KRISTO 17.05.1961 M
6 AMILA KRISTOL DHIMITRI 26.01.1970 F
7 MARIMEO SELIM DAUTI 26.12.1991 M
8 ERANDA FASLI DEDEMIKU 28.01.1975 F
9 ABAS MEDI IBRAHIMI 27.08.1951 M
10 DALINA VIRON KONOMI 13.02.1970 F
11 PAVLO APOSTOL MARKU 21.10.1950 M
12 ALKETA PETRAQ JANKU 01.08.1978 F

Partia Komuniste e Shqiperise

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 ROBERT XHEVAHIR TABAKU 23.01.1970 M
2 MIRELA LLUKË DHIMARKO 12.04.1965 F
3 GJERGJI STAVRI TAÇELLARI 17.01.1991 M
4 MARSELA STEFAN QIRICI 10.03.1978 F
5 PETRO KRISTO MAMILLO 09.12.1978 M
6 ENTELA YLLI STERJO 23.09.1973 F
7 THOMA SOTIR MESHINI 21.06.1971 M
8 MIMOZA RAMADAN LILE 19.03.1978 F
9 ALBION JORGO KALCA 20.12.1987 M
10 HYSNIE ARIF DERVISHI 23.03.1948 F
11 VELI TAFIL PASHO 08.08.1933 M
12 ARETI VASIL TYTO 01.08.1941 F

Partia G99

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 DRITAN SHAQO HOXHA 02.02.1970 M
2 VIOLETA GUÇE PELUSHAJ 16.09.1968 F
3 ERVIN AGRON ÇUMANI 16.06.1990 M
4 ZHANETA MANTHO ÇAUSHDELO 22.02.1954 F
5 MEDI XHEVIT MEDIU 10.04.1957 M
6 FATIME IBRAHIM KONDI 25.03.1959 F
7 DRITAN NURI METUSHI 03.07.1980 M
8 ALMA FORE MAMILLO 30.10.1979 F
9 GËZIME TAFIK ZENELI 08.07.1978 F
10 BLEDAR TELAT CENKO 23.01.1978 M
11 ELSA STATHI KAJTAZI 24.12.1961 F
12 BUJAR QANI WZENELI 21.02.1960 M

Fronti i Majte

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 ERJON SEIT JAÇE 31.03.1980 M
2 OLTIONA LILO MANGO 24.06.1984 F
3 YLLI VLADIMIR DHIMITRI 14.12.1986 M
4 LORETA JANUL KAPEDANI 09.09.1969 F
5 PETRIT DASHNOR DURRO 09.01.1996 M
6 LIRI THEODHORI ÇAJUPI 19.02.1970 F
7 XHESION VASILLAQ STERJO 04.09.1995 M
8 BRUNILDA ARQILE THANASI 25.07.1982 F
9 KRISTI THOMA ILIA 02.01.1996 M
10 MIRLINDA LLUKAN VASO 30.08.1975 F
11 FATOS SYRJA ÇANGOLLARI 17.02.1972 M
12 VEROLINA GAVRIL TITI 29.12.1957 F
13 ANDON LEFTER KOVI 29.03.1970 M
14 SHQIPONJA MYSTEHAH ÇOBAJ 07.03.1983 F
15 SKENDER VERI TOSKA 03.11.1982 M
16 MIMOZA MUHARREM PANI 12.09.1965 F
17 KLARID BUJAR ALI 20.03.1994 M
18 ALBANA OSMAN LAMAJ 18.06.1972 F
19 AGIM HIQMET HODO 20.06.1971 M
20 DRITA VELI METUSHI 05.04.1958 F
21 KASTRIOT MUSTAFA FEKUSHI 14.08.1958 M
22 MARJANTHI LLUKAN LOGO 08.04.1949 F