Profile10 Qer 2015

Kandidatët për këshilltarë në Pogradec

Lista shumëemërore e kandidatëve për këshillin bashkiak të bashkisë Pogradec

Autor: BIRN Pogradec
Printo

Këtu janë emrat e kandidatëve për këshillin bashkiak, të cilët garuan në zgjedhjet e vitit 2015. Nëse interesoheni për listën e këshilltarëve të zgjedhur, ju lutemi vizitoni faqen:

http://pushtetivendor.reporter.al/anetaret-e-keshillit-bashkiak-ne-pogradec/

Këtu do të gjeni emrat e kandidatëve për këshilltarë bashkiakë të dorëzuara nga partitë politike dhe të miratuara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deri më 30 maj 2015. Renditja e partive në dokument është kryer në këtë mënyrë: në fillim gjenden listat e Partisë Socialiste, Partisë Demokratike, Lëvizjes Socialiste për Integrim, Partisë Republikane, Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet dhe Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut. Pjesa tjetër e partive kanë renditje rastësore.

Lista shumemërore për këshilltarë të bashkisë Pogradec

Partia Socialiste

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 BLEDI DHIMITRAQ ÇOMO 22.06.1982 M
2 ANXHELA HAJDAR ANDONI 07.07.1972 F
3 LUAN NEXHDET MAXHARI 21.12.1969 M
4 NATALJA RAMADAN VELO 14.02.1966 F
5 VALTER BASHKIM GORA 01.10.1979 M
6 RAJMONDA RAMI ELMASLLARI 30.01.1978 F
7 ILIR ÇELNIK TORRA 10.05.1967 M
8 ELONA RAHMI KATIRAJ 15.11.1977 F
9 ERION QIRIAKO THENGJILLI 27.08.1974 M
10 GENTA SMAIL BAÇI 23.09.1985 F
11 ARTUR ABDYL ÇORBAXHI 13.03.1965 M
12 ADRIANA MEVLAN DULE 22.04.1980 F
13 FLORANT QANI MUÇKA 05.02.1981 M
14 VIOLETA MESTAN BUFI 27.03.1954 F
15 ILIA ILMI MANI 13.05.1971 M
16 SILVANA NIKOLLAQ BOZDA 24.12.1970 F
17 GJERGJI STEFAN BUZO 08.07.1968 M
18 VJOLLCA TEFIK PLLAHA 21.06.1958 F
19 RIGELS KUJTIM DIKELLARI 28.12.1981 M
20 NEXHMIJE XHEVAT DERVISHI 13.03.1949 F
21 NERTIL BARDHYL ÇOLLAKU 10.05.1983 M
22 EVA VASIL PJETRI 22.09.1969 F
23 OLGER FILE IBI 29.08.1989 M
24 VIOLETA ZINI VELILLARI 31.10.1960 F
25 ALBAN RAMADAN BLACERI 29.11.1972 M
26 LIZETA RUSHAN GEGPRIFTI 04.10.1974 F
27 FATMIR MALIQ HAMOLLI 07.11.1961 M
28 AMARILDA LAVDIM MISLIU 16.03.1993 F
29 ILIR HYSEN SOKOLI 22.11.1970 M
30 NEVILA DEMIRALI ÇELA 05.09.1987 F
31 MYREDET FEZULLA LARAKU 21.11.1961 F

Partia Demokratike

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 KRESHNIK MUHARREM ZGJANI 24.03.1962 M
2 MANUSHAQE SALLTËM KROMOLLARI 26.10.1978 F
3 ARMAND KUDRET ZERKA 21.09.1978 M
4 BRUNILDA MINELLA PRIFTI 12.12.1965 F
5 ERZEN ZARIF QEVA 18.08.1972 M
6 ELJANA ALEKSANDËR SANÇOLLI 27.04.1983 F
7 FREDERIK MIÇO PIKULI 25.01.1965 M
8 ALKETA BUJAR JAIÇARI 13.06.1971 F
9 ILIRJAN LUTFI MEMINI 01.06.1966 M
10 ENKELEIDA ARISTIDH KLLOMOLLARI 06.08.1980 F
11 EDI RASIM YZELLARI 22.12.1967 M
12 HARIKELA VASILLAQ SOKOLI 28.07.1975 F
13 EDLIR AGIM HOXHA 21.09.1980 M
14 SUZANA ILMI ÇOLLAKU 26.04.1960 F
15 NEXHMI SELMAN TORRA 18.06.1971 M
16 SOFIKA LIGOR BINISHI 20.06.1953 F
17 SELADIN FUAT JAKUPLLARI 24.02.1969 M
18 ALBANA VLADIMIR PRIFTI 23.05.1973 F
19 YLLI XHELAL KASMOLLARI 10.07.1962 M
20 ELDA GJERGJI LIÇKOLLARI 25.01.1984 F
21 ERMAL ASLLAN ÇALA 22.09.1985 M
22 ESMERALDA LAVDIMIR SHKIRA 11.05.1982 F
23 DIONIS AREFI ÇORBAXHI 10.06.1985 M
24 LORENA FERIK LIPO 02.06.1984 F
25 GENCI KADRI MUÇI 10.11.1971 M
26 BUKUROSHE REXHEP ÇELA 22.04.1956 F
27 GJERGJI STEFAN ILO 27.09.1953 M
28 ROXHENSA RAMAZAN SHKIRA 07.12.1992 F
29 GËZIM NIAZI ALLA 30.01.1977 M
30 FREDIANA HODO QEVA 28.09.1981 F
31 VALTER KADRI GJONA 19.03.1984 M

Levizja Socialiste per Integrim

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 ROSHI HYMET TOLLOZHINA 13.12.1968 M
2 MARJETA FEIM BIBA 20.08.1970 F
3 VANGJO FONDI GUSHO 15.10.1955 M
4 MARINELA LUAN KAPRI 03.10.1990 F
5 ZAMIR NURI CAPO 10.02.1972 M
6 MANJOLA PETRAQ KAMOLLI 22.06.1973 F
7 ADRIATIK ZINI IBI 02.05.1971 M
8 MARSELA HYSNI SALAVAÇI 05.06.1986 F
9 JETNOR NAZAR SHKULLAKU 19.06.1969 M
10 ÇELJETA SPASE VËRTOPI 23.11.1983 F
11 SHPËTIM TAIP HYSENLLARI 05.04.1962 M
12 ENKELEJDA XHEZMI HOXHALLARI 15.09.1983 F
13 GETIAN SHEFKI JOLLA 03.02.1988 M
14 MANUELA THEODHOR JAIÇARI 05.08.1974 F
15 GENTIAN AGIM CAKE 25.11.1975 M
16 ERISELDA ILIR PAHO 22.09.1987 F
17 ELTON NEVRUS CANELLARI 05.02.1985 M
18 VALENTINA BUJAR VESHOLLARI 15.03.1992 F
19 SAIMIR BASHKIM MEKOLLI 29.06.1985 M
20 ENTUELA GJERGJI NDINI 31.03.1989 F
21 DENIS HAZBI MEKOLLI 18.07.1986 M
22 KLAUDIA SAZAN LILO 31.03.1989 F
23 HEKURAN QERIM HOXHA 23.08.1961 M
24 BESJANA PETRIKA ZYFERI 22.04.1985 F
25 SOKOL LLAZI MIHILLI 10.03.1983 M
26 JONIDA THANAS BANUSH 27.06.1988 F
27 ROMEO ÇELNIK HOXHALLARI 19.01.1979 M
28 MONIKA PËRPARIM LATIFLLARI 05.06.1990 F
29 PËRPARIM MYFIT KUQO 04.09.1965 M
30 FATBARDHA NEZIR TORRA 07.07.1991 F
31 ERDOLT FLORANT GORA 17.02.1991 M

Partia Republikane

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 AVDULLA IBRAHIM CANO 25.12.1961 M
2 REFIJE ARSHIM KAPRI 01.08.1963 F
3 ANESTI REMZI IBI 15.12.1967 M
4 ETLEVA MAKSUT BAJRAKTARI 25.06.1976 F
5 ISAT XHEVAT KAPRI 27.10.1959 M
6 FATBARDHA IDVAN SHKULAKU 19.07.1973 F
7 FARI HYSEN SHKULAKU 10.05.1959 M
8 AVIOLA SMAIL MUÇO 21.09.1987 F
9 FERDINANT BESIM MUÇO 29.06.1966 M
10 BRUNILDA KUJTIM PERE 16.04.1990 F
11 SHABAN HAXHI SULA 13.03.1958 M
12 AISHE HAKI GJONAJ 08.05.1966 F
13 SHKËLQIM HAKI KARANXHA 23.07.1963 M
14 ANGJELA LLAMBI NIÇA 24.04.1991 F
15 KRISTJAN GANI MENKSHI 17.05.1970 M
16 ERINDA BARDHYL AGOLLI 07.10.1989 F
17 LIDIN RESHIT XHUKELLARI 11.11.1979 M
18 KADRIE QAZIM MUÇO 22.11.1994 F
19 ARMAND BADHYL AGOLLI 13.09.1986 M

Partia Drejtesi, Integrim dhe Unitet

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 ARDIAN IDRIS PENGU 15.12.1970 M
2 SUADA NIKOLLA MUÇAJ 19.05.1992 F
3 MIKEL VLADIMIR MARKO 24.10.1983 M
4 EMANUELA ISLAM PENGU 23.02.1983 F
5 ARBER HYSEN KULLA 16.10.1986 M
6 MIRJETA STAVRI MARKO 10.06.1955 F
7 LEDIO FERIDON XHUKE 30.10.1992 M
8 MORENA JORGO HOXHALLI 30.11.1991 F
9 LEONARD SHEFQET DERVISHLLARI 21.06.1980 M
10 VALBONA MYRTEZA TOPÇI 08.01.1966 F
11 EDISON BESNIK ÇINARI 21.06.1991 M
12 INA BUJAR SEITLLARI 09.12.1991 F
13 RENATO ARIAN HAFESLLARI 30.03.1990 M
14 EDJOLA JORGO HOXHALLI 06.03.1990 F
15 DYLBER LUAN ABESHI 15.11.1988 M
16 ORNELA BESNIK BEGOLLARI 25.08.1992 F
17 NERTIL XHAFER BARDHI 09.03.1983 M
18 ESMA ISMAIL SYZO 18.02.1966 F

Partia Bashkimi per te Drejtat e Njeriut

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 LEFTER DHIMITER TANELLARI 14.04.1953 M
2 BLERINA LAVDERIM KANINA 24.05.1988 F
3 PETRAQ MARKO GJOK 31.08.1964 M
4 EVA PETRAQ NAUMI 13.01.1981 F
5 OLSI PETRIT PILINCI 26.01.1981 M
6 MATILDA VANGJUSH TASELLARI 26.10.1978 F
7 JERIN KRISTAQ PANOTI 29.01.1986 M
8 MAJLINDA STAVRI BUSHO 03.08.1962 F
9 KOSTEL DHIMITRAQ COBANI 27.02.1990 M
10 VALENTINA PAVLI NACO 17.09.1966 F
11 JONI VANGJEL GUSHO 14.09.1972 M
12 JORIDA XHAFER ISUFAJ 16.10.1977 F
13 DHIMITER LEKO GEGPRIFTI 10.01.1943 M
14 ELDA PASKO LLAKMANI 14.05.1982 F
15 VANGJUSH KRISTAQ TROKA 04.07.1984 M
16 ARDJANA RISTAN TANELLARI 22.04.1984 F
17 PIRO VANGJO GUSHO 23.03.1964 M
18 RAJMONDA RAZIM ISUFAJ 01.10.1967 F
19 GRAMOZ FETAH KLLOGJERI 03.10.1965 M
20 ALBA MUHAMET ISUFAJ 21.01.1993 F
21 MIRKELIAN TODI LLAKMANI 02.03.1976 M
22 PELLUMBESHA PETRIT NAUMI 31.12.1953 F
23 QEMAL SHYQYRI KERELLARI 10.03.1959 M
24 MARGARITA MILTO ANGJO 29.10.1952 F
25 MUHAMET XHAFER ISUFAJ 06.03.1962 M
26 MIMOZA RESHAT KERELLARI 18.03.1965 F
27 BARJAM REHEP QOSE 28.03.1959 M
28 LLAZARETA MARKO PERCINI 23.04.1959 F
29 ALTIN QEMAL KERELLARI 06.01.1991 M
30 KATINA FOTAQ GEGPRIFTI 11.05.1943 F
31 ERJON QANI DUMANI 20.10.1985 M

Partia Socialdemokrate e Shqiperise

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 SAVA KAMBER MOKRERI 08.02.1958 F
2 ALEKSANDER KRISTO RUSI 26.05.1977 M
3 JETA AGRON RAPÇE 26.03.1984 F
4 LORENC SHEFQET GORA 21.03.1977 M
5 AMBRA BEDRI MOKRERI 08.11.1996 F
6 NEVRUS HALIM WLLAPUSHI 25.03.1950 M
7 LUMTURIE SEIT ALLA 06.05.1969 F
8 LEDION JETNOR LEKA 10.02.1994 M
9 ARIOLA YLLI RUSI 22.05.1989 F
10 ALEKO AVDYL HAXHILLARI 19.10.1981 M
11 OLSETA HALIL BELEGU 27.07.1986 F
12 DORIS ILIA SPIROLLARI 12.09.1988 M
13 ADELINA RAMADAN VELO 26.10.1976 F
14 ÇELNIK MAKSUT XHELO 08.08.1961 M
15 FIDANE BARJAM BIBA 27.04.1927 F
16 EDI QEBIR JAKUPAS 30.06.1979 M
17 MARJANA HEKURAN VELO 09.09.1979 F
18 TOMORR FEZULLA RAPÇE 29.06.1960 M
19 ZAIDE RIZA BALLIU 12.12.1961 F
20 ADMIRIM HASAN VELO 26.10.1970 M
21 DORJANA ANDON BIBA 11.02.1985 F
22 PELLUMB ILMI MUÇO 10.07.1958 M
23 MATILDA FATMIR SPIROLLARI 18.12.1988 F
24 ILIR YMERLI LULI 24.10.1979 M
25 SHPRESA IDRIS XHELO 13.01.1965 F
26 ALEKESIS HAKI RAPÇE 15.03.1975 M
27 FLORIE MURAT SHAHINI 24.12.1968 F
28 HASAN ISTREF MOKRERI 30.05.1967 M
29 ZHANETA SYRJA RAPÇE 25.04.1979 F
30 QAZIM DEMIR VELIU 07.04.1962 M
31 SEVI REFAT VELO 09.02.1980 F

Partia e te Drejtave te Mohuara e Re

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 ILIR SHEFQET MUÇI 12.06.1975 M
2 TEUTA MINIR LIÇKOLLARI 15.10.1974 F
3 FIQIRI HAKI YZELLARI 23.11.1947 M
4 REDINELA ISMAIL MUÇI 29.03.1982 F
5 ANDREA SEIT IBI 30.03.1973 M
6 ANOLA QENAM BESHELLO 16.02.1982 F
7 RODIOL IDAET MUÇLLARI 12.02.1989 M
8 ROZETA EQEREM IBI 03.03.1978 F
9 SHKELQIM XHEVDET BESHELLO 29.06.1974 M
10 DONIKA HYSEN YZELLARI 20.09.1971 F
11 RIGELS IMER YZELLARI 18.10.1994 M
12 MARSELA BEXHET MUÇI 19.04.1982 F
13 PETRIT ZYLYFTAR LULI 10.05.1956 M
14 LIZA AREFI YZELLARI 26.02.1973 F
15 AMARILDO ZINI DULELLARI 31.05.1991 M
16 DAFINA HEKURAN TARELLARI 15.11.1983 F

Levizja per Zhvillim Kombetar

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 GENCI GANI XHYRA 10.05.1967 M
2 LINDITA HEKURAN XHELO 18.06.1976 F
3 FADIL ILMI MUÇLLARI 20.06.1969 M
4 RAJMONDA KONSTANDIN MUÇLLARI 22.09.1973 F
5 FLAMUR FUAT MEKOLLI 30.05.1963 M
6 SELIME FETI MAXHARI 12.09.1972 F
7 BURIM FUAT MAXHARI 01.01.1974 M
8 ALEKSANDRA FUAT HYSENLLARI 27.06.1976 F
9 THOMA GANI GJIKA 25.03.1965 M
10 MONIKA FILIP BUSHO 17.06.1978 F
11 MYSLIM NURI OSHAFI 30.03.1956 M
12 JONIDA ANDON KALIJA 12.09.1986 F
13 NESTI DHIMITRAQ THANA 01.04.1968 M
14 MIMOZA KOSTAQ KALIJA 12.07.1962 F
15 NEXHMI EQEREM JESKU 10.08.1966 M
16 ROMINA REXHEP DIKELLARI 28.04.1993 F

Partia Balli Kombetar Demokrat

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 ARDIAN SEFEDIN SHKULAKU 03.09.1969 M
2 MIRANDA FAIK SHKULAKU 15.06.1969 F
3 XHULIAN ARDIAN SHKULAKU 27.04.1996 M
4 VALENTINA NEVRUS JAÇELLARI 14.12.1981 F
5 ARBEN BAFTIAR JAÇELLARI 15.01.1970 M
6 ROZETA BASHKIM JAÇELLARI 11.01.1977 F
7 AGRON ILMI HAMOLLI 09.08.1971 M
8 VALENTINA AVNI HAMOLLI 16.04.1978 F
9 ANDREA ARDIAN SHKULAKU 29.05.1995 M
10 LEFTERIE IBRAHIM JAÇELLARI 29.05.1959 F
11 NERIAN ILMI HAMOLLI 05.05.1975 M
12 ZAMIRA MALIQ HAMOLLI 12.05.1977 F
13 DIONIS VLADIMIR JAÇELLARI 02.04.1989 M
14 FIZE VLADIMIR BARDHI 27.12.1984 F
15 YLLI DILAVER JAÇELLARI 17.02.1976 M
16 ROZETA RAMADAN SHKULAKU 08.05.1985 F

Levizja e Legalitetit

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 DASHAMIR XHEMIL MUÇKA 12.04.1969 M
2 BLERTA VASFI HYSENBEGASI 22.07.1970 F
3 AGIM VASFI ÇEKÇI 30.08.1960 M
4 MIMOZA SELHADIN XHYOLLARI 20.10.1979 F
5 FREDI VEIP XHYDOLLARI 29.07.1972 M
6 ÇELIKE NAZAR MUÇKA 06.11.1971 F
7 GËZIM ENVER AGOLLI 15.04.1958 M
8 MATILDA AGIM KLLOMOLLARI 24.04.1987 F
9 DASHMIR NAZAR SHKULAKU 18.07.1964 M
10 SABERE RAMIS ÇEKIÇI 24.03.1961 F
11 SULEMAN HEKURAN SULKOLLARI 28.01.1961 M
12 MARGJELA ZIJA PAMBUKU 17.03.1967 F
13 SADIK XHEMAL KAPA 20.04.1955 M
14 RESMIE DESAN KAPA 15.05.1955 F
15 FLORENC AQIF PAMBUKU 26.08.1964 M
16 ERMIRA MERSIN MINOLLI 18.03.1996 F
17 YMERLI NEIM DULELLARI 01.09.1963 M
18 BLERINA DERVISH NOFULLA 10.07.1983 F
19 ILIRJAN RAMADAN GJONA 20.11.1971 M

Partia Konservatore

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 VALTER KURTI HAFESLLARI 27.07.1981 M
2 HYQYMERE ZALO DERVISHI 20.11.1959 F
3 LORENC MUHAMER DERVISHLLARI 06.08.1984 M
4 LUARDA NEVION HAFESLLARI 06.11.1996 F
5 ADRIATIK KURTI HAFËSLLARI 01.08.1971 M
6 MANUSHAQE BESIM HAFËSLLARI 15.02.1966 F
7 ARDJAN KELLE XHUKELLARI 27.07.1973 M
8 ADIVIJE SINAN HAFESLLARI 10.09.1939 F
9 AJET SEFEDEN MOLLA 01.12.1978 M
10 FLORA EMIN XHUKELLARI 14.10.1986 F
11 SEFEDIN MYFIT MOLLA 20.05.1947 M
12 RUDINA EMIN XHUKELLARI 16.01.1986 F
13 SOKOL KIMI MOLLA 06.12.1983 M
14 ELIDA ETEM MOLLA 22.06.1981 F
15 HIQMET LACE DERVISHI 04.04.1957 M
16 ENGJELLUSHE JAÇE MOLLA 03.05.1958 F

Partis Socialiste e Vertete 91

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 THOMA JOVAN ANGJELLARI 06.04.1942 M
2 ENKELEDA SAMIT KRATI 18.07.1989 F
3 TODI KOLI ANGJELLARI 03.03.1957 M
4 PRANVERA SAFET DALIPI 12.03.1971 F
5 THEODHORAQ MIHAL JANAQI 27.02.1966 M
6 SOFIKA ILO GUSHO 13.01.1951 F
7 SPARTAK KOSTAQ ANGJELLARI 31.08.1983 M
8 ILJANA JOVAN LLAZARI 18.09.1962 F
9 NESTI NIKOLLA BUZO 08.08.1966 M
10 MANUSHAQE VEBI BANUSHI 06.02.1959 F
11 AGRON BASTRI TOPÇIU 30.06.1959 M
12 FLLORESHA JOVAN SALAVAÇI 05.11.1939 F
13 KASTRIOT QANI DUROLLARI 17.02.1961 M
14 DRITA NIAZI SOJNIKU 12.02.1966 F
15 MARIGLEN JETNOR BOGDANI 08.06.1987 M
16 HANIFE HALIL BERBERI 11.09.1949 F
17 XHEVAIR XHEMAL BERBERI 01.09.1943 M
18 VJOLLCA PANDI ANGJELLARI 05.04.1959 F

Partia Komuniste e Shqiperise

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 VANGJEL NAUM KERTHI 16.02.1953 M
2 ENGJELLUSHE XHEMAL BAJRAKTARI 11.09.1958 F
3 FATMIR ZENEL HYKO 15.02.1952 M
4 MAJLINDA HAXHI TOPÇIU 18.01.1984 F
5 HAKI RAMI KUQO 14.05.1963 M
6 ARTA IZET FRAHOLLI 08.03.1970 F
7 RAMADAN RAZIN XHEMOLLARI 31.01.1954 M
8 NATASHA FAIK BEJLERI 01.04.1953 F
9 LLAZAR BORIS SHKIRA 01.04.1952 M
10 RAIMONDA RIDVAN TOPÇIU 07.05.1957 F
11 MUHAMER XHAFER BAJRAKTARI 04.03.1960 M
12 ROZETA VASIL IFTICA 24.10.1967 F
13 ETJON ZALO MEÇO 09.06.1980 M
14 ZHULJETA RISTO BARDHO 27.02.1963 F
15 MIKEL ROBERT DEÇI 24.04.1983 M
16 SHEFIKO QAZIM XHEMOLLARI 11.11.1952 F
17 BESMIR NEFAIL KISHTA 17.06.1992 M
18 ARTA FARI KUQO 15.04.1969 F

Partia G99

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 ARIAN BEJANI MEMA 03.08.1969 M
2 SHPRESA SHABAN BLACERI 04.12.1949 F
3 ERIDIOL SULEJMAN ALLA 15.02.1995 M
4 ADELINA MEHMET MEMA 18.04.1970 F
5 GENTIAN BEJANI MEMA 12.02.1978 M
6 SELVIJE PETRIT LUFO 19.01.1982 F
7 ILIRJAN RAMADAN BASHALLI 27.03.1974 M
8 RINA BEJANI ALLA 19.05.1970 F
9 ALBAN ISMAIL XHEMOLLARI 21.08.1975 M
10 SONILA SHEFQET MEMA 30.01.1983 F
11 SULEJMAN OSMEN ALLA 07.08.1968 M
12 MANJOLA XHEZMI XHEMOLLARI 14.01.1980 F
13 ALEKSANDER TODI VAKO 23.01.1994 M
14 ELONA AHMET ÇELA 06.05.1975 F
15 REXHEP MYSLIM ÇELA 06.08.1968 M
16 ALMA RAKIP BASHALLI 31.07.1980 F

Fryma e Re Demokratike

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 ILIA ERNESTI GUSHO 05.09.1970 M
2 JORINA ELES MUÇI 27.05.1984 F
3 SPARTAK FATMIR KUQO 02.03.1969 M
4 ANJEZA GURI GRAMO 02.04.1980 F
5 AUREL TOMI MATO 16.06.1968 M
6 ARIONA KUJTIM KUSOLLARI 22.05.1984 F
7 SUFERIM HAXHI DOKOLLARI 10.11.1974 M
8 AMELA KRISTAQ MAÇOLLI 11.04.1982 F
9 FATMIR KURTI SHKULAKU 14.05.1967 M
10 LIRA TAJAR SHEHAJ 31.12.1954 F
11 NESTI KRISTAQ BITRA 12.01.1971 M
12 HOLTA REUF GUSHO 17.11.1976 F
13 KLESIAN MAQO AGOLLI 21.08.1990 M
14 MIMOZA DODI TIKA 20.07.1974 F
15 ERVIN REUF SHEHAJ 05.07.1978 M
16 ROKSANELA NAUM GUSHO 24.05.1992 F
17 SALLTEN FAZLLI KAFTIRANI 14.12.1949 M
18 KLODIANA YLLSON SAJDARAS 19.06.1978 F