Profile10 Qer 2015

Kandidatët për këshilltarë në Sarandë

Lista shumëemërore e kandidatëve për këshillin bashkiak të bashkisë Sarandë

Autor: BIRN Sarandë
Printo

Këtu janë emrat e kandidatëve për këshillin bashkiak, të cilët garuan në zgjedhjet e vitit 2015. Nëse interesoheni për listën e këshilltarëve të zgjedhur, ju lutemi vizitoni faqen:

http://pushtetivendor.reporter.al/anetaret-e-keshillit-bashkiak-ne-sarande/

Këtu do të gjeni emrat e kandidatëve për këshilltarë bashkiakë të dorëzuara nga partitë politike dhe të miratuara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deri më 30 maj 2015. Renditja e partive në dokument është kryer në këtë mënyrë: në fillim gjenden listat e Partisë Socialiste, Partisë Demokratike, Lëvizjes Socialiste për Integrim, Partisë Republikane, Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet dhe Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut. Pjesa tjetër e partive kanë renditje rastësore.

Lista shumemërore për këshilltarë të bashkisë Sarandë

Partia Socialiste

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 ELENI NIKO BARKA 09.10.1962 F
2 FERUZ MAKSUT BASHO 18.01.1960 M
3 FATBARDHA HAJRI BESHIKU 15.05.1966 F
4 FILIP STILLO XUXI 13.06.1961 M
5 TATIANA ASLLAN ALIKAJ 09.12.1969 F
6 ARMAND HYSEN HYSI 06.07.1975 M
7 FERASETE EDUART VELI 29.11.1991 F
8 ALQI KARALLAMB BABI 20.07.1975 M
9 ROMINA FATMIR PULAJ 14.03.1990 F
10 ELTON PËRPARIM DAUTI 18.03.1983 M
11 ARDIANA MEMET ABEDINI 01.03.1972 F
12 ALTIN MUSA MAÇI 17.08.1971 M
13 BRUNILDA ÇELO LOÇI 20.06.1990 F
14 ERJON HASAN HASANI 12.08.1975 M
15 MARSJONA RAMIS HUSI 29.02.1988 F
16 PËLLUMB GANI CANAJ 07.07.1963 M
17 KESTRINA SABAHUDIN OSMANI 11.11.1985 F
18 ELTON SPIRO ÇIPA 11.11.1985 M
19 SILVANA ISLAM ÇAKALLI 12.01.1968 F
20 MIHAL ANDON KALLOJERI 29.10.1952 M
21 ANJEZA RUSHAN KURTI 18.05.1984 F
22 PIRO PETRO TOTONI 28.10.1947 M
23 BLERTA MAKSIM ZEQIRAJ 29.06.1989 F
24 SOKOL HAJRO BËRXHAJ 29.12.1970 M
25 HRISANTHI SPIRO NAÇO 23.09.1963 F
26 ADUSH HATE ALIMENA 27.02.1946 M
27 LINDITA HETEM QËNDRO 06.10.1977 F
28 ARBEN MIHAL VODA 26.05.1979 M
29 FATBARDHA LUAN NESTURAJ 04.07.1974 F
30 MARJO ILIRJAN QËNDRO 22.03.1985 M
31 ESMERALDA KARAFIL RUÇI 01.06.1983 F

Partia Demokratike

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 HARIZ SABRI MËMA 26.10.1967 M
2 ZANA KADRI PIRRO 09.01.1973 F
3 ARBEN FOTO VOGLI 18.08.1968 M
4 ANITA NAMIK GUMENI 31.07.1987 F
5 VENETIK SAMI MOLLANI 28.06.1967 M
6 VOJSAVA NEBI MERTIRI 01.03.1967 F
7 ILIR HASAN NIKOLLA 11.06.1968 M
8 ENEIDA PELLUMB ÇEÇI 12.05.1982 F
9 GENTIAN SOKRAT QURKU 04.04.1985 M
10 KLAUDIA ABEDIN BAJRAMI 31.01.1988 F
11 ARBEN MANE GUGA 15.12.1963 M
12 SUZANA DRAGUSH MEHMETI 20.11.1953 F
13 ALTIN AVDUL SADIKU 06.05.1975 M
14 DETIONA HALIM POLLO 14.04.1988 F
15 MENTOR LUTFI DAÇI 01.07.1977 M
16 ÇILJETA KOSTAQ PIRRO 27.12.1971 F
17 SOTIR SPIRO ÇABIRI 21.05.1986 M
18 MATILDA HABIP VELAJ 17.05.1987 F
19 KLAJDI GËZIM ZEQIRI 17.08.1987 M
20 EDLIRA ALI GJIDEDE 16.03.1981 F
21 ARTUR IZET IZETI 17.10.1982 M
22 BLERINA BASHKIM ROSHI 22.07.1982 F
23 LEDION SHABAN TUSHA 12.12.1993 M
24 ERISA FLATUN ÇOBANI 24.12.1989 F
25 DANIEL HEKURAN DIKE 29.10.1991 M
26 ERANDA AVDUL ROBOÇI 16.11.1987 F
27 ARIAN BARDHUSH HALILI 20.03.1980 M
28 LEDA LEFTER XHELILI 09.04.1984 F
29 ENI SHPETIM LIGU 09.08.1988 M
30 JOLANDA FERIT KOVAÇI 30.05.1991 F
31 ELTION SHABAN ÇELA 20.07.1989 M

Levizja Socialiste per Integrim

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 LANDI QANI HITO 15.02.1964 M
2 VENERA ESAT GURI 10.04.1962 F
3 PERPARIM HARIF FATAJ 30.09.1952 M
4 MELINA PANDELI XHOLLA 30.09.1994 F
5 HAJRI MESIN GOXHAJ 24.01.1974 M
6 LOZIANA FLAMUR LILE 02.05.1992 F
7 PERPARIM ISMET AVDIU 23.06.1974 M
8 MANUSHAQE ELMAS SALIKO 02.06.1989 F
9 ARTUR FLAMUR HOXHA 27.09.1979 M
10 KLEJDA JASHAR BELLO 19.05.1989 F
11 QERIM PANAJOT RUCI 03.07.1992 M
12 AIDA DALAN CEPANI 27.05.1968 F
13 ERMIR GRAMOS CIPI 06.10.1989 M
14 RAKELA KUJTIM MULITA 11.10.1979 F
15 BLEDAR FETI MULLA 01.08.1985 M
16 MARGARITA SELAM SELMANI 30.06.1981 F
17 BLERAND SALI ZOTA 14.12.1983 M
18 ANXHELA NAZAR ISUFI 26.06.1991 F
19 ROMINO BASHKIM LUSHAJ 11.04.1991 M
20 NERTILA FATMIR BEHRI 07.03.1986 F
21 ERIKO ANDREA DHIMA 20.06.1992 M
22 ERALDA PËRPARIM OSMANI 23.10.1979 F
23 ZENEL AGIM CACA 28.08.1990 M
24 DORINELA XHAFER KALLFA 02.03.1980 F
25 ARTAN HASAN XHIJA 13.11.1975 M
26 DORIANA LUAN MOTRA 28.01.1991 F
27 GENCI NEIM KACI 15.02.1976 M
28 KRISTINA EURIPID GURMA 28.08.1958 F
29 ARTUR SHKEQIM HYSKA 15.04.1970 M
30 EMANUELA GUXIM HALIMI 09.03.1993 F
31 NERTIL FAIK MURTO 15.10.1985 M

Partia Republikane

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 PERPARIM ILIAZ AHMETI 05.01.1962 M
2 EDLIRA THEOFAN PAPA 21.06.1973 F
3 SAIMIR SHAHIN BARJAMAJ 26.04.1972 M
4 VJOLLCA ISMAIL JONUZAJ 13.06.1987 F
5 SULO BRAHIM SERANI 10.05.1955 M
6 MALIKE ANDREA AHMETI 22.02.1962 F
7 GENCI BASHKIM DANO 19.02.1972 M
8 ARIENA FELEK HITAJ 06.04.1977 F
9 BLEDAR HAKI JAÇE 22.04.1975 M
10 KRISTINA THIMJO BAKO 11.05.1995 F
11 ALEKS XHELAL KANUSHI 14.05.1974 M
12 ZAMIRA MUHARREM GORISHTI 27.06.1968 F
13 DULJAN PETRIT VODA 03.10.1995 M
14 ANISA THIMJO BAKO 06.07.1987 F
15 EMILJANO NURI RRAPA 01.09.1993 M
16 SELIME HAXHI KRECI 25.02.1964 F

Partia Drejtesi, Integrim dhe Unitet

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 MEHMET SHEREF NELAJ 10.03.1949 M
2 VIOLETA HYSEJN TAHO 11.02.1957 F
3 EDMOND FATMIR MURATI 07.12.1982 M
4 ANA XHAFER XUXI 11.12.1972 F
5 ARBEN ADIF TARE 02.05.1962 M
6 MUKAJETE SERVET PIRO 11.10.1970 F
7 ERDION SHPETIM MUHO 03.12.1989 M
8 NEXHMIJE QERIM SINO 20.07.1960 F
9 KLODIAN SKENDER OMERI 10.02.1983 M
10 BRUNILDA FATMIR DEMANI 16.01.1989 F
11 YLLI MYRTEZA HASKA 23.01.1980 M
12 SONILA URIM MYFTARAJ 05.04.1983 F
13 LUAN SHAMET ZEJNELI 27.01.1951 M
14 XHULJETA MYFIT HYSENI 16.03.1965 F
15 ELVIN FUAT HAJDINI 12.07.1986 M
16 DENISA LUAN ZEJNELI 30.08.1988 F
17 JETMIR DASHAMIR ISUFI 25.09.1989 M
18 IRIS HAXHI HASANI 13.10.1991 F
19 YLLI NESHAT ZENELI 08.04.1975 M
20 IRENA BIDO DIDANI 20.01.1984 F
21 ROBERT LAMAN KAPO 01.06.1971 M

Partia Bashkimi per te Drejtat e Njeriut

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 KOZETA DHIMO STATHA 08.02.1988 F
2 HARRALLAMB VASIL KOLOI 09.01.1977 M
3 ELSA KOSTANDIN GUXO 29.10.1966 F
4 JANI VANGJEL VRIONI 20.08.1953 M
5 KRISTINA ILIA KARKASHINA 26.04.1985 F
6 KLIANTHI JANI MAGLLARA 29.12.1965 M
7 ANGJELINA NIKOLLA KONOMI 31.10.1952 F
8 DHIMITRAQ JORGO LARO 16.04.1964 M
9 ALEKSANDRA ILIA NIKA 10.12.1968 F
10 SOTIR ANASTAS KOÇI 29.05.1959 M
11 VIOLETA VASIL KALLOJERI 25.05.1968 F
12 SPIRO MINELLA KURAMANO 21.08.1950 M
13 PARASHQEVI SOTRI GUNELLA 29.03.1967 F
14 ENEA ARJAN VASILI 28.08.1989 M
15 VOJSAVA ARHILEA LEKA 14.02.1987 F
16 ILIR VASIL DHROSO 11.09.1980 M
17 ELENI DHIMITER EKSARHO 09.07.1984 F
18 NIKOLLA PETRAQ VRANADHIMA 03.07.1985 M
19 ELISABETA THIMIO KONOMO 15.05.1974 F
20 MIÇO JANI VATHI 10.03.1958 M
21 ELENI STAVRO LONDO 11.11.1957 F
22 SPIRO MITRO GUDI 26.10.1947 M
23 ATHINA THANAS VATHI 25.12.1960 F
24 MAKSIM JANI KOÇIKO 20.09.1948 M
25 IRENA DHIMITER EKSARHO 29.12.1986 F
26 KRISTO IRAKLI QIRO 18.12.1948 M
27 ELONA GËZIM XHAFERI 03.08.1985 F
28 KOSTAQ STAVRO KAÇANI 09.02.1971 M
29 FOTINI DHIMITËR EKSARHO 29.12.1986 F
30 LEFTER LASK NOVA 16.02.1955 M
31 ELVIRA DHIMO STATHA 30.12.1980 F

Partia Socialdemokrate e Shqiperise

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 KLEANTH KRISTO BELLO 15.06.1961 M
2 JULIANA SHPETIMTAR DHROSO 20.04.1990 F
3 SINAN HETEM AHMETI 21.03.1967 M
4 ESMERALDA HYSENJ CENE 15.02.1995 F
5 FATMIR ULSI PRODA 05.06.1960 M
6 ANTONETA SOFOKLI PREMTI 15.06.1975 F
7 LEDI BEQIR CENE 15.10.1987 M
8 VOJSAVA SABRI BEDULI 28.01.1977 F
9 TOMORR MANE ISUFI 08.02.1973 M
10 LUTFIJE IZET LAZE 12.09.1932 F
11 BASHKIM RIZA GOGA 12.03.1957 M
12 ERALBA ALBERT MUNGULLI 05.06.1988 F
13 SPIRO NIKOLLA KAZAQI 05.12.1953 M
14 LULJETA ILMAS JAHO 18.02.1961 F
15 MUSTAFA IZET SHENA 21.10.1961 M
16 SANIJE LUMAN BELLO 15.09.1962 F
17 HAXHI HADER MUSAJ 02.04.1954 M
18 URANI STILLO PREMTI 04.12.1986 F
19 KLEOSANDER KLEANTH BELLO 01.01.1993 M
20 HATMIJE RASIM MEMSURI 04.05.1931 F
21 EDVIN NIHAT ROBOCI 09.08.1982 M
22 VIOLETA ZEJNEL MEMSURI 18.11.1965 F
23 ENDRIT RASIM MEMSURI 12.07.1991 M
24 ALEKSANDRA SOTIR BELLO 12.01.1965 F
25 ELJON RASIM MEMSURI 29.06.1994 M
26 ERJONA SULCE MUHO 03.12.1982 F
27 EMIN CARCAN BELLO 28.12.1955 M
28 ENERIADA KLEANTH BELLO 17.07.1987 F
29 HYSKE MUGAIR KUCI 18.10.1958 M
30 HANEME OMER AHMETI 05.01.1956 F
31 ERA HYSKE KUCI 26.10.1994 F

Minoriteti Etnik Grek per te Ardhmen

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 URANIA GAQO SHENDI 23.08.1965 F
2 NIKO FOTO KURI 26.10.1968 M
3 ZHULJETA FOTO VASILI 30.04.1972 F
4 KOSTANDIN DHIMITER ZARO 30.09.1956 M
5 HARI THODHORI JANOPULLI 14.06.1961 M
6 KATERINA MINO PETA 05.02.1959 F
7 MIHAL ANDON KALLOJERI 29.10.1951 M
8 AFRODHITI JORGO BAJO 10.03.1985 F
9 DHIMITRI KOSTA KORAKA 25.09.1951 M
10 HRISTINA JORGO KRISTO 23.02.1978 F
11 DHIMITER TIMO GJINI 14.08.1996 M
12 KOSTANDINA PANAJOT QIQI 21.05.1987 F
13 MIRELA THANAS QIRJAZI 28.07.1970 F
14 STEFANAQ KOÇO SHENDI 14.04.1965 M
15 KLEOPATRA KOÇO KURI 06.08.1973 F
16 JORGO STEFAN ZISI 06.01.1939 M
17 MARIA LEFTER TOLI 02.09.1991 F
18 STAVRO LEFTERI KRISTO 11.12.1970 M
19 ALEKSANDRA VASIL ANAGNOSTI 13.10.1960 F
20 VASIL TIMO GJINI 01.05.1992 M
21 KLEOPATRA VASIL ZISI 12.05.1952 F
22 ERIS HEKTOR GAÇI 31.01.1977 M
23 LEONORA DHIMITRI TOLI 30.08.1962 F
24 LEFTER KOÇO KUFO 09.09.1967 M
25 KRISTINA STEFANAQ SHENDI 21.09.1995 F
26 ILIRJAN VANGJEL GJINI 25.12.1966 M
27 KRISTINA VANGJEL GJINI 25.12.1966 F
28 LEFTER JORJI TOLI 19.01.1956 M
29 FROSINA ANDREA QIRJAZI 23.09.1994 F
30 TIMO DHIMITER GJINI 09.10.1958 M
31 ANTHI KRISTO THANASI 04.03.1971 F

Levizja per Zhvillim Kombetar

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 LLAMBRO GLIGOR ZHUPAJ 31.01.1968 M
2 MANUELA XHAFERR NIKOLLO 10.05.1988 F
3 OLTJAN JORGO ZHUPA 16.05.1990 M
4 ENKELEIDA FERDINAND ZHUPA 29.09.1977 F
5 VANGJEL JORGO JANI 22.09.1976 M
6 KATERINA JORGJI SADIKAJ 18.08.1968 F
7 SADIK MUEDIN SADIKAJ 18.03.1968 M
8 JANULLA PANO KAÇI 22.04.1980 F
9 ARTAN SHAQO MEMISHA 07.10.1975 M
10 MIRANDA KOLË GJIKA 13.09.1966 F
11 BILAL RIZA BUFI 05.04.1957 M
12 OLJANA AGIM MEMISHA 24.03.1983 F
13 ASENI SHAQO MEMISHA 20.08.1970 M
14 KLODIANA SOFO ZHUPAJ 10.07.1979 F
15 ORGEST AGRON LALA 13.03.1987 M
16 ENTELA VLADIMIR POLO 31.10.1979 F

Partia Levizja e Legalitetit

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 QESKO LLAMBRO ÇAKALLI 29.03.1959 M
2 SEVASTI THODHORI KOK 17.01.1984 F
3 MYZAFER FERRIK SHAMETI 10.02.1966 M
4 ARSELA BESNIK LLANAJ 09.08.1988 F
5 ERJON VANGJEL QURKU 25.09.1982 M
6 MAJLINDA LLAMBRO ÇAKALLI 22.05.1971 F
7 NDERTIM SHATE OOLANAJ 09.03.1953 M
8 FLORIKA ZAHO STROKA 13.12.1982 F
9 ARTIAN ALI VELKANI 08.09.1964 M
10 DONIKA LLAMBRO KONGJINI 10.02.1963 F
11 ROLAND LLAMBRO ÇAKALLI 25.09.1978 M
12 GJULI SAMI LLANAJ 09.02.1959 F
13 NERTIL NDERTIM LLANAJ 11.04.1985 M
14 ENRAJDA QESKO ÇAKALLI 20.10.1986 F
15 ALEKSANDRO QESKO ÇAKALLI 27.08.1995 M
16 MARJETA REXHEP LLANAJ 07.09.1963 F

Partia Socialiste e Vertete 91

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 OLTION STEFAN THOMAGJINI 25.08.1987 M
2 LUENA KOSTANDIN MITRO 01.04.1982 F
3 BLERTI VANGJEL DIAMANTI 19.06.1981 M
4 KASANDRA AHILEA PAPUÇI 01.05.1988 F
5 JOAN KOSTANDIN MITRO 02.05.1987 M
6 LAURETA POLO ÇANI 01.04.1974 F
7 ELVIN LEFTER THOMAGJINI 23.07.1981 M
8 ENTELA KOSTANDIN MUÇAJ 24.08.1976 F
9 SPIRO NIKO LLAJO 10.08.1987 M
10 VJOSA MUÇO SHINKO 04.09.1960 F
11 BUJAR XHEMALI ÇUÇI 10.05.1954 M
12 MAGDALENA SHEFQET ÇUÇI 08.12.1961 F
13 ARSI ASTRIT ZEJNO 12.07.1992 M
14 AIDA SHPETIM MULLAJ 31.10.1984 F
15 ILIR NAMIK ÇANI 08.03.1973 M
16 ALEKSANDRA JORGO MITRO 01.03.1957 F

Fryma e Re Demokratike

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 HASIME ALI CIKUKU 01.11.1980 F
2 ILIRJAN SIMO GERDHUQI 14.07.1978 M
3 ALMA VASIL LAZE 04.10.1979 F
4 RENATO CABE CAPARI 16.02.1973 M
5 MARSELA ISMAIL ALIA 19.03.1989 F
6 ANESTI HASAN RUCI 25.02.1972 M
7 INA VASIL PAPA 01.02.1989 F
8 ARTAN NEIM MECANI 16.08.1983 M
9 ELKERDA BASHKIM VEIZI 09.07.1984 F
10 EDLIR FIQIRI LAZE 08.03.1972 M
11 KLEVISA ADEM CAPARI 20.08.1983 F
12 KOSTAQ VASIL PAPA 03.07.1987 M
13 KASANDRA NAQE KOLAGJI 29.06.1990 F
14 BLERTI DURIM BAJO 14.05.1988 M
15 KATERINA KOZMA LUFTI 31.08.1984 F
16 ERJON PETRAQ ZAHO 09.05.1981 M
17 ALMIDA SALI ALINANI 16.12.1985 F
18 KOSTAQ KRISTO SONO 14.05.1992 M
19 NEOLA JANI SPIROPALI 16.03.1984 F

Partia Komuniste e Shqiperise

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 ALTIN STILLO PREMTI 05.08.1973 M
2 SUELA IMERLI CACI 06.11.1993 F
3 FATJON SHEFQET ALUSHAJ 01.10.1988 M
4 LIRI SPIRO PIKULI 17.03.1954 F
5 QAZIM XHEMAL ZEKAJ 15.02.1946 M
6 DRANUELA ARBEN ISUFI 28.04.1986 F
7 KLAJDI TAFIL KURAJ 17.08.1980 M
8 ROZA QENDRO QURKU 12.02.1966 F
9 BUJAR ADEM NEXHIPI 04.03.1967 M
10 EMANUELA PELLUMB KOLONJA 16.10.1988 F
11 HETEM BARDHO VESHI 15.04.1938 M
12 ELENI JANI DHROSO 26.04.1938 F
13 VASIL SOFOKLI PREMTI 06.05.1974 M
14 VASILIKA QENDRO MANTHJO 28.05.1955 F
15 REIS ZILFO MIRTAJ 21.06.1970 M
16 MARIKA GRIGOR JOVANI 07.02.1933 F

Partia G99

Nr. Kandidat Data e Lindjes Gjinia
1 RUSTEM RAKIP DUKA 17.06.1977 M
2 ANILA QEMAL PEÇI 23.07.1980 F
3 DRITAN METE PEÇI 19.09.1976 M
4 SILVANA ELXHIN DUKA 10.07.1983 F
5 DITJON NURÇE GJONI 19.09.1983 M
6 VALBONA DERVISH ONJEA 26.03.1974 F
7 EQEREM HAKI ALIMEMA 01.07.1969 M
8 MIHASE RAKIP MUÇAJ 15.09.1982 F
9 ARKEL VILSON BELLO 19.08.1991 M
10 TEREZA REFAT SELIMI 01.08.1990 F
11 AGUSTIN ABEN HARIZI 02.10.1984 M
12 ELIONA BARDHUL STROKA 25.05.1982 F
13 ELTJON FAIK RAMAI 23.08.1991 M
14 ANKELITA BEDRI ÇAPEQI 01.07.1985 F
15 NAIL MAZE HANI 11.11.1982 M
16 SULLTANE VEAP DURA 07.02.1986 F